Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

eduScrum – jak wspierać uczniów w rozwoju kompetencji 21 wieku

22 października, 2019 18:30 - 20:00

Alphen aan den Rijn to typowe miasteczko w Holandii, ale jest tam nietypowa szkoła Ashram Collage i jeszcze bardziej nietypowy nauczyciel, Willy Wijnands, twórca eduScrum, metody, która wspiera nauczycieli, dzieci i młodzież na całym świecie.

Korzystając z eduScrum, uczniowie pracują razem w energiczny, skuteczny i skoncentrowany sposób.

W małych zespołach samoorganizują swoją pracę, ucząc się w ten sposób zaangażowania i odpowiedzialności. Uczą się refleksji nad sobą i dzielą się informacją zwrotną z kolegami z klasy.

 Klasy wykorzystujące eduScrum kończą materiał wcześniej, a ich wyniki są wyższe niż w innych klasach. I najważniejsze: uczniowie eduScrum przechodzą pozytywny rozwój osobisty. Poznają swoje kompetencje i dowiadują się, jak korzystać z własnych zasobów. Śledzenie procesu uczenia się i postępów jest łatwe dzięki użyciu spotkań i narzędzi eduScrum.

 W eduScrum „uczenie się” jest kluczowym elementem:

  • efektywne uczenie się,
  • uczenie się współpracy, 
  • uczenie się krytycznego myślenia, 
  • uczenie się kreatywności,
  • uczenie się komunikacji w oparciu o zasadę wygrany-wygrany.
  •  

Dodatkowo, o wyjątkowości eduScrum stanowi tworzenie zespołów w oparciu o kompetencje, które uczniowie rozpoznają sami. eduScrum nakłada potężną warstwę pedagogiczną pod Scruma.

Willy Wijnands oraz wielu innych nauczycieli na świecie, zauważyli, jak wiele eduScrum wniósł do ich praktyki, pozwolił zminimalizować czas poświęcony na realizowanie podstawy programowej, wprowadził nową kulturę komunikacji, ograniczył czas poświęcony na prace domowe, których nie zadaje już nauczyciel, tylko sam uczeń, jeśli czuje, że jest mu potrzebna. Uczniowe odkrywają samych siebie, doceniają potencjał swój i koleżanek i kolegów. Lekcje nie są źródłem stresu, a przyjemności z przebywania i współpracowania z grupą. 

eduScrum jest narzędziem do pracy z uczniami w każdym wieku, łączy ze sobą i tak już powiązane światy IT i edukacji, daje nauczycielowi i uczniom dużo wolności, z uważnością na realizowanie programu, jest spójny ze światem uczniów, bo to oni sami szukają, jak uczyć się najlepiej, ale przede wszystkim jest narzędziem do budowania zaufania do siebie i do otaczającego nas świata.

Tak jak Scrum, stał się odpowiedzą na tworzenie i dostarczanie złożonych produktów odpowiadających na potrzeby klientów, szybko i wysokiej jakości, tak eduScrum, stał się odpowiedzią na nieefektywność tradycyjnych metod nauczania, frustrację nauczycieli i odcięcie uczniów od ich pasji i kompetencji.

Scrum to szczegółowa metoda umożliwiająca ludziom przyjemną współpracę. Prowadzi to również do świetnych rezultatów. Scrum został opracowany dla świata IT, jest odpowiedzią na pozornie niekontrolowane i złożone projekty IT. W branży informatycznej Scrum kwitnie: coraz więcej dużych firm zaczęło współpracować ze Scrumem. Różne obszary również zwracają się do pracy ze Scrumem. Wszędzie korzyści są ogromne: szybkość, przyjemność z pracy i wyniki natychmiast rosną.

 

Willy Wijnands jest zapalonym nauczycielem nauk przyrodniczych w Ashram College w Alphen aan de Rijn i nauczycielem Aikido. Jest inicjatorem i założycielem eduScrum oraz współzałożycielem światowej inicjatywy „Agile in Education”. Współautor przewodnika eduScrum i współautor „Scrum in Actiev” oraz współautor „Agile and Lean Concepts for Teaching and Learning”.

Od 2011 roku Willy przeszkolił osobiście ponad 1000 nauczycieli na całym świecie, między innymi w Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Austrii, Słowacji, Ukrainie, Czechach, Belgii, Nowej Zelandii, Niemczech, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Gwatemali, Brazylii, Japonii oraz Polsce. Jego pracę wspierają certyfikowani trenerzy eduScrum na całym, w Polsce dwie trenerki, siostry Paulina Orbitowska-Fernandez i Marta Orbitowska. 

 

Szczegóły

Data:
22 października, 2019
Czas:
18:30 - 20:00

Miejsce

KMD
Inflancka 4a
Warszawa, Polska
+ Google Map