O nas

Wszelkie pytania kieruj na adres:
Marta Orbitowska i Paulina Orbitowska-Fernandez
Trenerki eduScrum

Willy Wijnands – nauczyciel-pasjonat chemii i fizyki w Ashram College w Alphen aan de Rijn i trener Aikido. Inicjator i twórca eduScrum i współtwórca światowej inicjatywy “Agile in Education”. Współautor eduScrum guide i “Scrum in Actie”.

SisTeam – Marta i Paulina

Paulina Orbitowska-Fernandez– jest politologiem, nauczycielem języka angielskiego, pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora szkoły.  Z licznych podróży, nauk społecznych oraz edukacji czerpie wiedzę i inspirację do tego by być liderem zmiany w oświacie. eduScrum jest dla niej połączeniem wiary w nieograniczone zasoby dzieci i młodzieży, w ich chęć i możliwości aktywnej współpracy opartej na szacunku i empatii z efektywnością zawartą w Scrum. Dzieci i młodzież są dla niej niegasnącym źródłem inspiracji, radości i poczucia sprawczości. Wierzy, że to, co dostaną na początku swojego życia od rodziców i nauczycieli jest ich zasobem na zawsze. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe liderów oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas oraz studia podyplomowe z Porozumienia Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas. Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji, można oprzeć o uważność oraz empatię, które otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jest zwolennikiem zasady „Connection before correction” i ciężko pracuje, aby stała się ona  jej codzienną praktyką.

Marta Orbitowska – certyfikowana trenerka eduScrum, Scrum Master, entuzjastka Agile i transformatorka tradycyjnego (taylorowskiego) podejścia do zarządzania zespołami na podejście zwinne, ukierunkowane na interakcje międzyludzkie, na produkt, jego jakość i wartość dla klienta. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT i koordynowaniu pracy zespołów projektowych prowadzonych klasycznymi i zwinnymi metodami (Agile).