Przyjaciele eduScruma

Składamy serdeczne podziękowania:

które udzieliły nam wsparcia nie tylko finansowego, ale również dzielą z nami te same wartości, jakimi są odpowiedzialność społeczna za edukację i wspieranie młodych ludzi w ich rozwoju oraz zdobywania kompetencji XXI wieku.


Oprócz realizowania zaawansowanych technologicznie projektów informatycznych, firma ISOLUTION sp.z.o.o, organizuje akcję “PROGRAMIŚCI DZIECIOM”, która ma na celu ułatwić naukę programowania, zupełnie za darmo, bez ograniczeń! Udostępnione materiały za pomocą kanału YouTube mają posłużyć rodzicom, szkołom, firmom do aktywnego uczestnictwa w nauczaniu dzieci. Program jest bardzo intuicyjny, a filmy nakręcone w jasny i klarowny sposób. Każda zgłoszona grupa składająca się z 3 osób, bierze udział w losowaniu robota LOFI sponsorowanego przez pomysłodawców programu.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz na kontakt@programiscidzieciom.pl


Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji. Uczymy dzieci oraz młodzież, jak mądrze i kreatywnie korzystać z nowych mediów, pomagamy najmłodszym bezpiecznie odkrywać Internet, dostarczamy nowe technologie do miejsc zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Prowadzimy autorskie, ogólnopolskie programy edukacyjne, takie jak MegaMisja, #SuperKoderzy, Bezpiecznie Tu i Tam, Pracownie Orange. Wprowadzamy do szkół innowacyjne programy edukacji cyfrowej, uczymy dzieci programować, tworzymy multimedialne pracownie w małych miastach i wsiach. W nasze inicjatywy angażują się wolontariusze – pracownicy firmy Orange. W Fundacji prowadzimy też badania i wydajemy publikacje. Jesteśmy partnerem wielu kampanii i inicjatyw, takich jak Dzień Bezpiecznego Internetu i Tydzień z Internetem, oraz członkiem Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polaków.


prof. UW dr hab. Marlena Plebańska

Jedna z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Zewnętrzna ekspertka Centrum Cyfrowego. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji  popularno – naukowych z zakresu e-edukacji. Od 17 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań w zakresie e-edukacji oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukcyjnych oraz e-learningowcyh. Aktywny trener i wykładowca. Doradca MEN, MAiC, MNiSW. Pracownik PW, ASW, AFIBV, OEIIZK. Członek Rady Fundacji Edukacja na NOWO.


Mariusz Chrapko

Prowadzi bloga o zwinnym zarządzaniu projektami: MariuszChrapko.com Na co dzień pomaga liderom oraz członkom zespołów projektowych w procesach zwinnej transformacji biznesowej. Prowadzi działania doradcze i szkolenia na różnych szczeblach organizacyjnych. Jest ekspertem w dziedzinie wdrażania i adaptacji metody Scrum w dużych organizacjach. Autor bestsellerowej książki: „Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami”. Prowadzi podcast „Menedżer Plus”, w którym opowiada o tym, jak zwinne zarządzać sobą i biznesem oraz audycję muzyczną „Na Sofie”.


www.juniorowo.pl i Ela Manthey

Elżbieta Manthey – dziennikarka, blogerka, pasjonatka edukacji i propagatorka ciekawych i nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Założycielka portalu dla rodziców i nauczycieli Juniorowo.pl, skupionego na tematyce edukacji i wychowania dzieci od 6 roku życia. Współpracowała z miesięcznikiem dla rodziców GaGa i z kwartalnikiem Twój Junior. Pisze artykuły dla Gazety Wyborczej.

Ewa Kosterka i Marcin Ziółek czyli Zwinni Inaczej

Od ponad pięciu lat, występując w rolach Agile Coach czy Scrum Master, pomagają zespołom i organizacjom zwinnie rozwijać produkty.
Prowadzą szkolenia z zakresu: Agile, Scrum, Management 3.0, które pomagają w budowaniu zespołów i zwinnym podejściu do pracy.
Motywuje ich rozwój i chęć zmieniania świata przez uczenie jaką wartość dają relacje międzyludzkie, eksperymentowanie oraz dawanie i branie odpowiedzialności.
Można ich zobaczyć na różnych wydarzeniach, tak na przykład zapraszali na warsztat we Wrocławiu

www.agilewarsaw.com


Agile Warsaw to nieformalna grupa osób, które są związane z metodykami Agile i Lean oraz Warszawą. Naszym celem jest wymiana wiedzy i networking.Naszym środkiem do celu jest grupa dyskusyjna i spotkania, które przybierają formę prezentacji, lean coffee i/lub spotkania nieformalnego przy piwie.

spotkania: http://www.meetup.com/AgileWarsaw/
YouTube: https://www.youtube.com/agilewarsaw


Doradztwo