Książka: Transformacja edukacji z eduScrum

Rozdział w nowej książce wydanej właśnie przez Springer Books: Agile i Lean Concepts for Teaching and Learning autorstwa Willy Wijnands, założyciela eduScrum i Alisa Stolze, członka teamu eduScrum:

– wskazuje punkt odniesienia na temat stosowania zwinnych (agile) i szczupłych (lean) pomysłów w nauczaniu i uczeniu się na wszystkich poziomach edukacji.

– podaje powiązanie między praktykami zajmującymi się zwinnym edukowaniem a pracownikami akademickimi

– oferuje wgląd w to, jak zastosować zwinne i szczupłe techniki w praktyce nauczania

Przedstawiono w niej badania stosowania zwinnych i szczupłych technik, pochodzących z dziedziny rozwoju oprogramowania i produkcji, do różnych aspektów edukacji. Obejmuje szeroki zakres tematów, w tym stosowanie zwinnych technik nauczania i uczenia się w klasie, włączanie lean thinking w przepływach zadań edukacyjnych oraz stosowanie podejścia zespołowego do działań skoncentrowanych na uczniach w oparciu o zwinne zasady i procesy.

Pokazuje, w jaki sposób zwinne i szczupłe pomysły mogą być konkretnie stosowane w edukacji, książka oferuje praktyczne wskazówki, jak zastosować te pomysły w klasie lub sali wykładowej, a także nowe koncepcje, które mogą zainicjować dalsze badania i rozwój.

Pozycja, jak na razie, dostępna jest jedynie w języku angielskim. Postaramy się dla Was chociażby o polskie streszczenie rozdziału napisanego przez Williego 🙂
link do książki: Agile and Lean Concepts for Teaching and Learning